Oferta PN Immun Set

SKU: PROD-20343
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

100 Në Stok

3,500 L

Përshkrim

Oferta Immun Set: Vaj Organik PN + PN Mjalt Organik nga Lulja e Fares se Zeze + Propolis Blete 

1 - PN Organic Black Seed Oil 125 ml

Vaj Organik i Farës së Zezë është përgatitur me metodën e ftohtë dhe sipas kushteve të rrepta laboratorike shëndetësore gjermane, me qëllim që të ruaj elementet e saj natyrale, pa ndonjë ndryshim në strukturën e saj kimike.

Kërkimet kanë vërtetuar se ndikimi dhe efikasiteti i Nigella Sativës në stimulimin e sistemit imunitar dhe trajtimin e shumë semundjeve shtohet kur merret i konbinuar mevajra të tjera 

si vaji I ullirit, vaj lule diellit, vaj ikamomilit, vaji karotes, vaji fares se kungullit.etj.

Efekte shume te mira si plotesus ushqimor me rezultate te shkelqyera vecanerisht ne periudhen erritjes arrihen duke e kombinuar vajin enigela sativa me mjaltin. 

Efekte imunitare si: mjalti, hudhra, gjithashtu marrja e vajit Nigella Sativa me lëng karote(antioksidant)ndalon qelizat radikale dhe parandalon përhapjen e tyre në trup, duke e mbrojtur nga infektimi prej sëmundjeve të rënda. 

Ky Vaj përmban një përqindje të madhe të aminoacideve jo të njoma,acide që kanë shumë dobi të ndërthurura në sa vijojnë:

Stimulimin e sistemit imunitar dhe shtimin e kapacitetit të rezistencës ndaj dhimbjeve.

Shtimin e efektit të fibrinës dhe qelizave nervore.

Ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak nëpërmjet shtimit sekrecional të saj me jashqitje dhe rishpërndarjen prej gjakut në inde.

 

2 - PN Black Seed Honey, Mjalt Organik nga Lulja e Farës së Zezë, është mjalt natyral dhe organik, ku aroma dhe shija e Farave të Zeza mund të zbulohen qartë.

Produkt Organik i firmës Produkte Natyrale

Mjalti prodhohet nga bletët prej nektarit (luleve) të farave të bimës Nigella, pa e përzier me pluhurin e saj.

Mjalti i pastërt natyral ekstarktohet prej bletëve nga lulja e Qimnonit të zi, i pastër nga pluhuri i Qimnonit të zi.

Ai përmban të gjitha cilësitë e mira të Qimnonit të zi (Nigella Sativa). Cilësia më e lartë e mjaltit nga lulja e farës së zezë.

Dobitë nga Mjalti i Farave të Zeza: Problemet e kollitjes, Forcon zemrën, Pastron gjakun, Stimulon mëlqinë, Pastron e traktin urinar.

Vepron si diuretik, Ndihmon në thyerrjen dhe largimin e gurrëve e sidomos shumë i dobishëm për largimin e gurrëve nga fshikëza e urinës.

Rregullon tensionin e gjakut

Hollon gjakun

Forcon Imunitetin

Brenda 3 diteve Liron edhe pastron zorrët

Kuron në mënyrë perfekte zorrën e trash

Shton potencen

Forocon organet

Forcon dhëmbët dhe kuron mishin e tyre

Parandalon rënjen e flokëve

I jep ndricim fytyrës

Rrit rrezistencen ndaj virusëve të ndryshëm gjatë katër stinëve

Largon djersitjen e tepërt

Ruan freskin e trurit

Zhvillon funksjonimin e të gjithë sistemit nervor

I pa zëvendësueshëm për asma

Largon gëlbazën

Pastron edhe forocon mushkërit

Rregullon rrahjet e zemres

Forcon muskujt e zemres

Parandalon dhimbjet e trupit sidomos të eshtrave etj…

Sasia 400 gr

 

3 - Propolis

1. Propolisi përmirëson punën e sistemit imun dhe konsiderohet si antibiotik natyror kundër viruseve dhe infeksioneve.

2. Antikanceror, për faktin se aktivizon qelizat ngrënëse dhe është vërtetuar se ai pengon zhvillimin e qelizave kancerore në zorrën e trashë dhe lufton kancerin e gjakut, Leucemin.

3. Antialergjik në përgjithësi, nëpërmjet shtimit të fuqisë së gjakut për pengimin e hestaminës si rezultat i quercetinit që ai përmban.

4. Antibiotik natyral me përdorim të gjerë, i cili mbulon një varg të madh bakteriesh, siç janë hilikcobacter dhe bakteri i tuberkulozit.

5. Antimykoz, pasi konsiderohet si lënda më e fortë kundër mykut Candida, prandaj disa nëna e lyejnë gojën e mykur të foshnjeve me të.

6. Pastrues dhe sulmues i sëmundjeve ngjitëse, për shkak se përmban Acid Benzoik.

7. Antitumorial, sepse pakëson depërtimin e kapilarëve të gjakut, duke i fuqizuar ato me anë të grupit të flavonoidëve që ai përmban.

8. Fuqizues dhe përtëritës i lëkurës dhe i membranave të brendshme mukoze.

9. Pakësues dhe kontrollues i ngritjes së tensionit të gjakut.

10. Ndihmon në sekrecionin e vrerit, i cili tretë yndyrat.

11. Propolisi përdoret gjithashtu për lyerje sipërfaqësore të puçërrave te rinisë, sëmundjet mykoze të thella të lëkurës, Ekzemën dhe Pyodermën.

12. Për kurimin e infeksionit të kyçeve dhe të sistemit muskular.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5