Kapsulat Xhelatinore Phenomenal 3+1 Dhurate

SKU: PROD-20521
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

50 Në Stok

3,600 L

Përshkrim

1. Kapsulat Xhelatinore Phenomenal me Vaj te Farave te Rrushit nga Produkte Natyrale

Suporton shendetin e zemres dhe qarkullimin e gjakut si dhe Collagenin dhe metabolizmin e trupit.
Kapsula 500mg

Ky produkt permban vaj natyral dhe te shendetshem.
Shtrydhur me metoden e ftohte, i pa rafinuar dhe perpunuar. i pasur me vitamina dhe minerale. 
Suporton shendetin kardiovaskular dhe te qarkullimit te gjakut.
Forcon venat e gjakut.
Parandalon trompozen koronare, inflamacionet dhe ul presionin e gjakut.
Redukton kolestrolin dhe trigliceridet.

Te rriturit ta perdorin 2-3 heren ne dite pas vaktit te ushimit.
Kujdes: Per grate shtatezana nuk lejohet perdorimi pa rekomandimin e mekut.

iso: 9001
iso: 22000
Standardet e PMP

 

2. Kapsulat Phenomenal me Vajin e Farave të Lirit 500mg
Vaji është ekstraktuar me metoden e ftohtë, duke mos ndryshuar strukturën kimike të vajit.
 
Format 500 mg 
 
Suporton shëndetin e trupit, trurit dhe zemrës.
Burimi i shkëlqyer i Omega 3.6.9
Laksativ Natyral.
Ndihmon në rënien në peshë.
 
Ky vaj natyral shumë rekomandohet për mirëqenie dhe ushqim të trupit dhe se konsiderohet të jetë burimi më i pasur në natyrë me acide yndyrore omega-3 që kërkohen për shëndetin e mirë të gati secilit sistem trupor.
 
Vaji i lini ndihmon që trupi të kthej bilancin natyral të prostagladineve të mirë dhe të keq në trup.
Ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës (akumulimit të depozitave yndyrore brenda enëve të gjakut, veçanërisht tek arteriet e mëdha dhe ato të madhësisë mesatare, që shumë njerëz vuajnë prej saj gjatë procesit të plakjes).
Ulë shtypjen e lartë të gjakut tek ata që vuajnë nga hipertensioni.
Është vërtetuar në mënyrë shkencore që trajton (shëron) disa raste të depresionit.
Mund të përmirësoj funksionin mendor të shumë të moshuarve.
Mund të ndihmoj në trajtimin e Sklerozës së shumëfishtë.
Lehtëson disa raste të Sindromit Primenstrual tek femrat.
Shton prodhimin e energjisë e gjithashtu shton qëndrueshmërinë (staminën).
Përshpejton shërimin e ndrydhjeve dhe të mavijosjes.
Rrit normën metabolike duke e bërë më të lehtë për të djegur yndyrën e tepërt (dhjamin).
Përmirëson absorbimin e Kalciumit.
Forcon thonjtë e duarve dhe të këmbëve.
Mund të përmirësoj pamjen dhe perceptimin e ngjyrave.
Shpesh përmirëson funksionimin e mëlçisë.
Lehtëson disa raste të astmës.
Ndihmon në trajtimin e ekzemës, psoriasit dhe zbokthit.
Lehtëson simptomat e Artriti Reumatoid. Mundet që gjithashtu të lehtësojë simptomat e Diabetes Mellitus.
 
 
3. Kapsulat Phenomenal me Vaj nga Farat e Kungullit  500mg
Eshtë preparat 100% natyral, i cili ekstraktohet nga farat e kungullit sipas metodave teknike më të mira, Ekstraktohet në gjendje të Ftohtë për të ruajtur strukturën kimike dhe për të pasur efektshmëri maksimale në përdorimin e tij mjekësor.
 
Format 500mg
 
Farat e kungullit përmbajnë acide të ngopura yndyrore të ngopura dhe jo të ngopura, si dhe substanca antioksidante.
Përdorimi i vajit të farave të kungullit:
1- Sipas kodit amerikan për medicinës bimore P.D.R., Vaji i farave të kungullit është një preparat i përgatitur për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm. Nga ana mjekësore është licencuar për përdorim në shumë vende evropiane.
2- Ai përdoret për mjekimin e prostatës së zmadhuar dhe shqetësimeve që ndjehen në urinim tek të moshuarit, gjithashtu mbron nga infeksionet e prostatës.
3- Përdoret për trajtimin e rasteve me parazitë të barkut (krimba).
4- Për reumatizëm, me përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
5- Përdoret për ulcerën e stomakut dhe acarimin e zorrëve.
Nuk njihen efekte anësore apo të dëmshme nga përdorimi i këtij vaji. Të mbahet larg përdorimit nga ana e fëmijëve.
 
 

4. Kapsulat Xhelatinore Phenomenal me Vajin e Kistit Indian

Ka perfitime te medha per grate ku dobite me te rendesishme jane per shtatzenine dhe trajtimin e problemeve te vezoreve policistike ose shtatzenise se vonuar.

Disa eksperimente kane provuar se, fale perberesve te saj aktive, ajo korrigjon çekuilibrin ne hormone dhe aktivizon funksionin e sistemit riprodhues.

Te rriturit ta perdorin 2-3 heren ne dite pas vaktit te ushimit.
Kujdes: Per grate shtatezana nuk lejohet perdorimi pa rekomandimin e mekut.

iso: 9001
iso: 22000
Standardet e PMP

Keshillohet te konsumohet perpara vakteve kryesore te ushqimit, gjate periudhes se menopauzes.

 

5. Kapsulat Phenomenal me Omega 3 1000mg
Kapuslat me Omega 3 ndryshe te njohur si kapsulat me Vaj Peshku
Pse duhet te perdorim Kapsulat me Omega 3 nga Produkte Natyrale?
Vaji i peshkut permban dy tipe te acideve yndyrore Omega 3:
Acid Eikosatetraenoik (Eicosatetraenoic acid) EPA dhe Acid Dokosaheksaenoik (Docosahexaenoic acid) DHA, te cilet jane te njohur per benefitet e tyre ne Shendetin e Zemres dhe te Lekures.
Acidet yndyrore omega 3 nga vaji i peshkut zvogëlojnë rrezikun e shfaqjes ose zhvillimit të sëmundjeve të zemrës, stimulojnë funksionimin e trurit dhe forcojnë lidhjet midis qelizave nervore. Ndikojnë në prodhimin e prostaglandinës i cili forcon imunitetin. Në të njëjtën kohë vaji i peshkut zvogëlon proçesin dhe intensitetin e dhimbjes së muskujve pas stërvitjes, rrit nivelin e seratoninës dhe zvogëlon stresin.

 

6. Kapsulat Xhelatinore Phenomenal me Vaj te Farave te Sheges
Suporton shendetin e trupit, Mbron Kunder Plakjes, Antioksidant
Kapsula 500mg
Ky produkt permban vaj natyral dhe te shendetshem.
Shtrydhur me metoden e ftohte, i pa rafinuar dhe perpunuar. i pasur me vitamina dhe minerale. Burim vegjetarian i omega3 dhe omega 6.
Suporton shendetin e trupit , flokut dhe lekures ne pergjithesi. Natyral dhe 100% i paster
Ndihmon ne balancimin hormonal ku ndikon ne funksionimin e gjirit, prostates dhe qelizave tek zorra e trashe.
Ndihmon dhe suporton enet e gjakut dhe arteriet.
Kapsula 500mg
iso: 9001
iso: 22000
Standardet e PMP
 
 
7. Kapsulat Phenomenal me Vajin e Fares se Zeze  
Format 500mg    Al-Baraka Seed Oil:   Një product 100% natyral i shëndetshëm i pasur me aminoacide të pangopura, Nigellone, carotene, Thymoquinon dhe një grup mineralesh.
Suporton dhe rrit sistemin e imunitetit të trupit.
Mbështet funksionin e sistemit të frymëmarrjes dhe mushkërive Tonik i përgjithshëm per trupin.
Shumë i dobishëm në rastet e problemeve të frymëmarrjes

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5