Immun Set + Propolis Dhurate

SKU: PROD-20129
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

500 Në Stok

3,000 L

Përshkrim

Immun Set + Propolis Dhurate

1 - PN Organic Black Seed Oil 125 ml

Vaj Organik i Farës së Zezë është përgatitur me metodën e ftohtë dhe sipas kushteve të rrepta laboratorike shëndetësore gjermane, me qëllim që të ruaj elementet e saj natyrale,

pa ndonjë ndryshim në strukturën e saj kimike.

 

Kërkimet kanë vërtetuar se ndikimi dhe efikasiteti i Nigella Sativës në stimulimin e sistemit imunitar dhe trajtimin e shumë semundjeve shtohet kur merret i konbinuar mevajra të tjera 

si vaji I ullirit, vaj lule diellit, vaj ikamomilit, vaji karotes, vaji fares se kungullit.etj.

 

Efekte shume te mira si plotesus ushqimor me rezultate te shkelqyera vecanerisht ne periudhen erritjes arrihen duke e kombinuar vajin enigela sativa me mjaltin. 

Efekte imunitare si: mjalti, hudhra, gjithashtu marrja e vajit Nigella Sativa me lëng karote(antioksidant)ndalon qelizat radikale dhe parandalon përhapjen e tyre në trup,

duke e mbrojtur nga infektimi prej sëmundjeve të rënda.

 

Ky Vaj përmban një përqindje të madhe të aminoacideve jo të njoma,acide që kanë shumë dobi të ndërthurura në sa vijojnë:

 

Stimulimin e sistemit imunitar dhe shtimin e kapacitetit të rezistencës ndaj dhimbjeve.

Shtimin e efektit të fibrinës dhe qelizave nervore.

Ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak nëpërmjet shtimit sekrecional të saj me jashqitje dhe rishpërndarjen prej gjakut në inde.

 

 

 

2 - Immulti-C - Perzierje Bimore

Përfitoni duke Forcuar Sistemin tuaj imunitar me Immulti-C.

Jashtëzakonisht i thjeshtë për t’u përdorur

Mund ta shtoni në ujë, lëng frutash dhe ta pini

Nëse dëshironi, përzieni atë me ushqime të tilla si mjalti, kos

 

Qëndroni të fortë me IMMulti-C

 

Përzierje speciale bimore me përmbajtjen mbi 15 lloje bimesh dhe farave organike: 

Shafran i Indisë, Xhenxhefil, Fara Liri, Propolisi, Polen, Xhinseng, Fara Chia, Vitamine C etj.

 

 

3 - Propolis

 

1. Propolisi përmirëson punën e sistemit imun dhe konsiderohet si antibiotik natyror kundër viruseve dhe infeksioneve.

2. Antikanceror, për faktin se aktivizon qelizat ngrënëse dhe është vërtetuar se ai pengon zhvillimin e qelizave kancerore në zorrën e trashë dhe lufton kancerin e gjakut, Leucemin.

3. Antialergjik në përgjithësi, nëpërmjet shtimit të fuqisë së gjakut për pengimin e hestaminës si rezultat i quercetinit që ai përmban.

4. Antibiotik natyral me përdorim të gjerë, i cili mbulon një varg të madh bakteriesh, siç janë hilikcobacter dhe bakteri i tuberkulozit.

5. Antimykoz, pasi konsiderohet si lënda më e fortë kundër mykut Candida, prandaj disa nëna e lyejnë gojën e mykur të foshnjeve me të.

6. Pastrues dhe sulmues i sëmundjeve ngjitëse, për shkak se përmban Acid Benzoik.

7. Antitumorial, sepse pakëson depërtimin e kapilarëve të gjakut, duke i fuqizuar ato me anë të grupit të flavonoidëve që ai përmban.

8. Fuqizues dhe përtëritës i lëkurës dhe i membranave të brendshme mukoze.

9. Pakësues dhe kontrollues i ngritjes së tensionit të gjakut.

10. Ndihmon në sekrecionin e vrerit, i cili tretë yndyrat.

11. Propolisi përdoret gjithashtu për lyerje sipërfaqësore të puçërrave te rinisë, sëmundjet mykoze të thella të lëkurës, Ekzemën dhe Pyodermën.

12. Për kurimin e infeksionit të kyçeve dhe të sistemit muskular.

 

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5