MJALTË ME MIKS BIMESH NATYRALE 450 gr

SKU: PROD-20332
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

500 Në Stok

1,000 L

Përshkrim

SNM MERKEZ EFENDI

RUAJMË TË GJALLË TRASHËGIMINË DHE KULTURËN OSMANE PREJ 500 VITESH!

MJALTË I PËRZIER ME MIKS ERËZASH NATYRALE

Përzierje me 41 bimë natyrale

 

Efektet mbështetëse të bimëve të përfshira në kete perzierje

1- Ndihmon në rregullimin e presionit të lartë të gjakut dhe nivelit të kolesterolit, ndërsa në të njëjtën kohë balancon sheqerin në trup

2- Ndikon pozitivisht në çrregullimet e stomakut, lehtëson tretjen dhe ndihmon në largimin e kapsllëkut

3- Ndihmon për të hequr qafe gripin, ftohjet, bajamet, sinusitin dhe ftohjet

4- Diuretik dhe ndihmon për të hequr qafe kristalet dhe guret ne veshka

5- Ndihmon për të treguar efektin shërues në astmë, bronkit dhe gulçim

6- Ndihmon në zbutjen e gjoksit dhe nxjerrjen e gëlbazës

7- Luan një rol mbështetës në sëmundjet e mushkërive dhe melcise

8- Ndihmon në rikuperimin nga ejakulimi i parakohshëm dhe në shtrëngimin e belit, gjithashtu ndihmon si një burim unik ushqimi në zhvillimin dhe ushqimin e fëmijëve.

9- Ndihmon në eliminimin e urinimit gjatë natës tek fëmijët

10- Ndihmon në rritjen e fuqisë seksuale tek femrat dhe meshkujt

11- Ndihmon për të hequr qafe dhimbjet e kokës dhe migrenën dhe për të balancuar peshën trupore

12- Ndihmon për të hequr qafe dhimbjet reumatizmale dhe kalcifikimin e kockave

13- Ndihmon në qetësimin dhe zbutjen e nervave të trupit dhe largon lodhjen fizike

14- Ushqyes dhe ndihmon në shërimin e pacientëve nga dridhja e duarve dhe e këmbëve dhe shërimi nga hemorroidet

15- Përdoret si ushqim që ndihmon në reduktimin e dhimbjeve të shpinës, , dhimbjes së nervit shiatik dhe reumatizmës.

16- Ndihmon për t'i dhënë të gjithë trupit forcë dhe imunitet dhe i siguron zemrës freski dhe relaksim

17- Bimët janë lëndë ushqyese që ndihmojnë për të hequr qafe të përzierat, shtojnë qumështin e grave, rregullojnë ciklin menstrual, forcojnë kujtesën dhe rrisin fuqinë e përqendrimit.

18- Ka efektet e ndihmës për të ruajtur shëndetin e përgjithshëm të trupit dhe për të zgjidhur shumë probleme që lidhen me plakjen.

 

Mënyra e përdorimit:

Për të rriturit: dy lugë të vogla në mëngjes dhe në mbrëmje para ushqimit

Për fëmijët: një lugë e vogël në mëngjes dhe në mbrëmje para ushqimit.

Këshillohet që të përdoret nga pacientët që vuajnë nga diabeti nga një lugë të vogël në mëngjes dhe në darkë 

Përmbajtja:

Kanellë, piper i zi, piper allspice, karafil, farë e zezë, farë sinapi, anise, koriandër, xhinxher, shafran i gjatë, arrë kokosi, kopër, spec kubeb, bajame tropikale, vanilje, spec i gjatë, cardamom, alpinia, kastravec shambar, shafran, qimnon, rrëshirë pishe, thartues, mjaltë jamballi, curcuma zedoaria, lëvozhgë limoni, fara liri, fara fenugreek, karobë, ud Indian, barishte hithre, spec i bardhë, fara rrushi, fara palme, rozmarinë, gjethe dafine, pelin, myrobalan, alcea, lëvozhgë portokalli, ujë, sheqer, kripë limoni.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5