Mjalt Sidri me Qumësht Blete dhe Ginseng Korean

SKU: PROD-16617
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

1,500 L

Përshkrim

Royal Honey MJALT SIDRI ME QUMËSHT BLETE DHE GINSENG KOREAN

Pema e sidrit gjendet ne vendet aziatike si Jemen , Arabi Saudite , shtetet e gadishullit arabik, gjithashtu egziston dhe në Siri ne regjionin verilindor Tel-Ebjed, dhe me pak ne luginën e Jermukut.

Karakteristike e mjaltit është se ai nuk kristalizohet, është i shijshëm dhe energjik per organizmin.

Dallohet nga mjaltërat e tjere sepse, ne te kemi shtuar dhe qumësht blete i freskët 3 %, rrenje te xhinsingut te kuq Korean me masë 1.5 %.

Keshtu qe konsiderohet prodhim i mrekullueshem.

Dobite më kryesore të këtij prodhimi janë:

• Ndihmon ne kurimin e dobesise seksuale ( inpotences).

• Ka ndikim te madh tek pacientet që vuajnë nga pakesimi i spermatozoidëve.

• Forcon sistemin imunitar te organizmit duke luftuar te gjitha sëmundjet.

• Rigjalleron memorien dhe mendjen.

• Është burim kryesor energjie për sportistëst dhe per ata qe merren me stervitje.

• Parandalues i fortë i arteriosklerozës dhe i sëmundjeve te pleqërisë.

• Ul nivelin e sheqerit ne gjak.

• Eshte Energjik natyral i sigurt per, lodhjen, stresin dhe pagjumësine.

• Forcues i mëlcisë dhe shume i dobishëm për kurimin e ikterit (shenjat per semundje te melçise dhe verdhezes).

• Forcon flokët dhe ndalon rënien e tyre.

• Shumë rezistent ndaj anemise (pakesimit te gjakut).

• Shumë i dobishëm për ata që vuajnë nga çregullimet e oreksit.

• Ka efekt parandalues per sëmundjet e këqija tumorale.

• Redukton dhimbjet e shpinës, të kyçeve dhe sëmundjeve reumatizmale.

• Ka efekt mbrojtës kundër koagulimit (mpiksjes) te gjakut.

• Rekomandohet te përdoret dhe gjate periudhes se riaftësimit, pas ndërhyrjeve kirurgjikale.

Menyra e përdorimit:

-Përzihet perberja me nje lugë të paster deri sa te marre nje forme homogjene (te njejte).

-Meret një lugë mesatare (luge çaji) nga perberja dhe konsumohet gjysëm ore para ushqimit 2 here ne dite per te rriturit.

Ndersa per te vegjëlit merret një lugë e vogel (luge kafeje) dhe konsumohet njesoj si te rriturit.

Për sportistet dhe per ata qe merren me stervitje:

Merret një lugë e madhe (luge gjelle) me mjalte dhe futet në nje gjysëm gotë me ujë të ngrohtë dhe konsumohet një orë para fillimit të ushtrimeve stervitore.

Sasia 175 gr

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5