PN Organic Oil Set + Shampo Dhurate

SKU: PROD-20131
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

500 Në Stok

3,000 L

Përshkrim

1. Vaji PN organik i arrës së kokosit 

Përdoret në pjesën më të madhe të rasteve për përdorim të jashtëm për forcimin e flokëve dhe për disa probleme të lëkurës. 

Struktura përbërëse: Vaji përfitohet përmes metodës së shtrydhjes së ftohtë dhe nxirret nga fruti i freskët i arrës së kokosit, 

të cilat merren nga fushat e mbjella me arrë kokosi që gjenden në vendet tropikale. 

• Vaji i arrës së kokosit përmban një sasi të madhe acidesh yndyrore të ngopura që janë 92% bimore dhe që ndryshojnë nga acidet e yndyrore të ngopura që kanë prejardhje shtazore, 

sepse kanë fije me gjatësi mesatare, që treten lehtë dhe i ngjajnë shumë qumështit natyral të gruas. 

Ndër to mund të përmendim: Acidi Capric, A.Caprylic, A. Myristic, A. Palmitic, A.Orahediek dhe acide yndyrore të pangopura si, A.Oleic dhe A. Linoleic. 

Përdorimi: Historia e përdorimit të arrës së kokosit në mjekësi është e hershme dhe e gjatë, sidomos në mjekësinë tradicionale indiane. Për përdorim të jashtëm: 

• Përdoret për tullacllëkun (shogëtinë) dhe rënien e flokëve. 

• Zbut lëkurën dhe ëshë i dobishëm për lungat. Në përbërjen e tij bëjnë pjesë disa acide që luftojnë mikrobet. 

• Mbron lëkurën e fëmijëve nga infeksionet e jashtme të lëkurës. 

• Shërben kundër urtikaries, ekzantemës dhe zgjebes. Për përdorim të brendshem: 

• Ky vaj konsiderohet një burim i rëndësishëm ushqimi dhe energjie që përmirëson thithjen e një sasie të madhe elementësh dhe vitaminash A, B, E, K, D. 

• Ngre kolesterolin total dhe sidomos kolesterolin “e mirë” HDL. 

• Për dismenorrenë (dhembjet menstruale). 

• Për gripin dhe rrufën. 

• Për turbekulozin. 

• Për sifilizin. 

• Për dhembjet e fytit. 

Doza: Për përdorim të brendshëm merret një lugë e madhe çdo ditë dhe përdoret për përdorim të jashtëm në rast nevoje. 

Ju sjellim disa nga përdorimet... 

1. Vaji më i shëndetshëm për gatim Vaji i arrës së kokosit është vaji më i mirë për gatim. 

Ai përshpejton metabolizmin, është yndyrë e shëndetshme për zemrën tuaj si dhe përmirëson tretjen. 

2. Vaji i arrës së kokosit për higjienën e gojës Vaji i arrës së kokosit vret bakteriet në gojë, 

duke ndihmuar në largimin e erës së pakëndshme të gojës. Po ashtu ky vaj ndihmon në zbardhjen e dhëmbëve. 

3. Flokë të shëndetshëm me vajin e arrës së kokosit Nëse doni të keni flokë të shëndetshëm mund të bëni këtë maskë. 3 deri në 5 lugë vaj arre kokosi. 

Masazhoni flokët me të, dhe më pas mbulojeni me kapuç plastmasi. Lëreni në flokë për 1-2 orë. 

Lani flokun me shampo disa herë derisa ta ndjeni që floku nuk ka yndyrë. 

Thajini dhe do të shihni që floku juaj do të jetë më i butë dhe me shumë ndricim. Kjo maskë ndihmon gjithashtu edhe kundër zbokthit. 

4. Hidratoni trupin Vaji i arrës së kokosit lështë një ushqyes i shkëlqyer për lëkurën e thatë. 

Ai ndihmon në reduktimin e infeksioneve dhe problemet me lëkurën si akne, psoriasis, dhe ekzemë. 

5. Pas debilimit Për një lëkurë më të butë dhe për të larguar shenjat mund ta përdorni këtë vaj ushqyes pas debilimit për të eleminuar dhe skuqjen. 

6. Vaj arre kokosi për buzët e thata Përdorni vajin e arrës së kokosit në formën e balsamit për buzët, për vetitë e tij antibakteriale si dhe për efektin ushqyes. 

7. Shëroni pickimet e insekteve apo shenjat e lëkurës Vaji i arrës së kokosit përshpejton shërimin, pushon krruajtjet, redukton fryrjet dhe shenjat e lëkurës. 

Aplikoni vaj arre kokosi në sipërfaqen e lëkurës ku keni probleme dhe do të shihni rezultate mbresëlënëse. 

8. Vaji i arrës së kokosit për kujdesin e këmbëve Vaji i arrës së kokosit kuron lëkurën e thatë të këmbëve dhe thembrat e çara. 

Aplikojeni tek këmbët pas dushit, vishni çorape dhe mbajeni tërë natën. 

9. Mbron kundër diellit Vaji i arrës së kokosit ka një mbrojtës natyral kundër diellit. 

Ai ndihmon në hidratimin, zbutjen dhe ushqimin e lëkurës. 

Po ashtu trajton me efektivitet djegiet e lëkurës nga dielli. 

10. Heq grimin Fërkoni zonën rreth syve me pambuk ku të keni vendosur vajin e arrës së kokosit për të hequr grimin e syve madje dhe rimelin kundër ujit. 

11. Vaji i arrës së kokosit, vaj për masazh Vaji i arrës së kokosit është një bazë e mirë në përbërjen e vajit të masazhit. 

Ngroheni pak vajin e arrës së kokosit derisa të shkrihet dhe bëni me të masazh. 

12. Parandalon strijat apo smaliaturat në lëkurë Aplikoni vaj arre kokosi disa herë gjatë ditës në lëkurë për të parandaluar shfaqjen e strijave apo të çarave të lëkurës. 

 

Sasia:125 ml

 

 

 

2. Vaj PN Organik i Arganit 125ml

 

Vaj i Arganit është bërë i famshëm që kur përfitimet shëndetësore të ofruara nga ky vaj “mrekullibërës” janë njohur dhe kuptuar.

 

Ky vaj presohet në të ftohtë nga fruti i pemës të Arganit (Argania Spinosa).

Ajo që e bën këtë vaj kaq të dobishëm, është përmbajtja e lartë në vitamina A, C dhe E, si dhe antioksidante, acid linoleik dhe acide yndyrore Omega-6.

 

Kur aplikohet nga jashtë, ndihmon në rigjenerimin qelizor e si rrjedhojë në lëkurë e flokë më të shëndetshëm – ja pse mund ta keni vënë re në listat e përbërësve në shumë produkte bukurie.

 

Vaji i Arganit mund të përdoret për kozmetike dhe kulinari për të përmirësuar gjithçka që nga pamja e lëkurës deri tek shëndeti i zemrës.

17 dobite e tij:

1. Shërimi i akneve

2. Lufton dermatitin

3. Redukton plakjen e parakohshme

4. Eliminimi i irritimeve nga brisku

5. Mbron kundër demtimit mjedisor

6. Përmireson pamjen e lëkurës

7. Ul kolesterolin

8. Qetësojnë gjendjet e artritit dhe reumatizmës

9. Ndihmon tretjen

10. Ndihmon në parandalimin e kancerit

11. Parandalon strijat në lëkurë

12. Riparon majat e flokëve

13. Kurim i flokëve të thatë e të brishtë

14. Mbron floket tuaj nga stilimi

15. Trajton rënien e flokëve

16. Forcon thonjtë

17. Kuron thembrat e thara e të çara

 

Sasia: 125ml

 

 

 

3. Vaji PN Organik i Castorit  125 ml

Vaji Castori sipas shumë mjekëve është mrekulli shëndetësore.

 

-Forcon sistemin imunitar,

-Shëron Sklerozën e shumëfishtë

-Sëmundjen e Parkinsonit

-Paralizën cerebrale

-Humbjen e flokeve

-Dhimbjen nga artriti dhe reumatizmin

-Infeksionet maja

-Kapsllëkun

-Pastron zorrët

-Debllokon zorrët

-Problemet gastrointestinale

-Çrregullime menstruale

-Migrenen

-Puçrra në fytyrë

-Djegiet nga dielli

-Infeksion mikotik i këmbës

-Abrasionsin e lëkurës

-Pezmatim

-Me masazh bën lehtsimin e nyjeve

-Shëron muskujt e lënduar

 

Disa mënyra se si të përdoret Vaji Castori Ilaç për kapsllëk Studimet kanë treguar se Vaji Castori është një pastrues shumë i fortë i zorrëve, që e bën atë shumë të efektshme kundër kapsllëk.

 

Prandaj, thjesht merrë një lugë çaji me vaj Castori dhe pije në mëngjes për 3 ditë nëse nuk vreni efekt konsultohuni me mjekun tuaj.

 

Problemet e lëkurës Studimet e suksesshme kanë miratuar përdorimin e Vajit Castori për infeksionet e lëkurës dhe probleme të tjera të lëkurës të tilla si djegien nga dielli, abrasions, puçrra fytyre, lëkurë të thatë, lythat, mëlçisë / sportistët në moshë, atletët për këmbë të forta, kruarje të lëkurës dhe sëmundjet kronike të lëkurës

 

Kujdes: nuk lejohet përdorimi pa konsultën me mjekun për: fëmijet nën moshen 12 vjeçare dhe gratë shtatzëna.

 

Sasia: 125 ml

 

 

 

 

4. Dhurate - Shampo me Ekstrakte te Bishtit te Kalit dhe Ginsengut nga Produkte Natyrale - Horse with Ginseng Shampoo

 

Nëse keni rënie floku; flokë me thinja; flokë të brishtë, të thatë, të hollë, pa shkëlqim; flokë që nuk rriten dhe që ndahen në mes; flokë të dëmtuar nga nxehtësia e piastrës apo tharëses së flokëve – është mjaft efikase larja e tyre me shampon terapeutike Horse with Ginseng.

Shampoja terapeutike Horse with Ginseng ka këto vlera për shëndetin e flokëve:

 

1. Parandalon dhe ndërpret rënien e flokëve.

2. Forcon rrënjët.

3. Eleminon zbokthin.

4. Redukton dhe parandalon thinjat.

5. Stimulon rritjen e flokut.

6. Parandalon dhe kuron ndarjen e majave të flokut.

7. I trash fibrat e flokut dhe u jep volum flokëve.

8. Është hidratues.

9. Thekson ngjyrën e flokëve dhe u jep shkëlqim.

Sasia 300ml

 

POSTA FALAS

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5