Hurma Medjool e Jordanisë 1Kg

SKU: PROD-20381
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

200 Në Stok

1,800 L

Përshkrim

Hurma Medjool e Jordanisë është një lloj hurme gjysëm e thatë me tul mish të ëmbël dhe konsiderohet si Mbreti i të gjitha hurmave.

Hurmat janë fruta sezonale që kultivohen në fund të stinës së verës; prandaj furnizimi i hurmave të freskëta, të mbushura dhe të lëngshme është i kufizuar, ndërsa hurmat gjysëm të thata.

Hurma Medjool ka formë ovale cilindrike, me ngjyrë mesatare deri në të errët kafe, gjatësi që varion midis 3-6 centimetra, diametri që varion midis 2-3 centimetra, dhe një përmbajtje uji që varion midis 17% dhe 25%.

Cilësia nr 1 e Hurmës Medjool nga Jordania

Hurmat konsumohen të freskëta; ato paketohen në rreshta ose degë në kuti kartoni prej 5 KG. Janë fruta sezonale që korren gjatë muajve Gusht dhe Shtator. Ata mund të mbeten të freskëta për disa javë nëse ruhen në temperaturë të ftohtë.

 

1.    Të pasura: Hurmat Medjool të Jordanisë janë të pasura me vitamina dhe minerale si kaliumi, magnezi, kalciumi dhe vitamina B6. Këto ushqime janë të rëndësishme për të mbajtur kockat, muskujt dhe nervat e shëndetshme.

2.    Fibra: Hurmat Medjool të Jordanisë janë një burim i mirë i fibrit ushqimor, i cili ndihmon në promovimin e shëndetit të tretjes dhe mund të ndihmojë në uljen e niveleve të kolesterolit.

3.    Sheqer natyral: Hurmat Medjool të Jordanisë janë një sheqer natyral dhe mund të përdoren si një alternativë më e shëndetshme ndaj sheqerit të rafinuar.

4.    Nxitës i energjisë: Hurmat Medjool të Jordanisë janë një burim i mirë i karbohidrateve, të cilat mund të sigurojnë një shtytje të shpejtë të energjisë.

5.    Përmbajnë antioksidantë: Hurmat Medjool të Jordanisë përmbajnë antioksidues si flavonoide dhe acide fenolike, të cilat mund të ndihmojnë në mbrojtjen e trupit nga dëmtimet nga radikalet e lira.

6.    Përmbajnë njësi anti-inflamatorike: Hurmat Medjool të Jordanisë përmbajnë komponime që kanë njësi anti-inflamatorike, të cilat mund të ndihmojnë në uljen e inflamacionit në trup dhe uljen e rrezikut të sëmundjeve kronike.

 

Specifikimet e produktit:

Pa lëkurë të thyer.

Pa lëkurë të fryrë.

Pa deformim.

Nuk ka mbetje të insekticideve.

 

Përshkrimi i produktit:

Ngjyra: E lehtë deri në të errët kafe.

Shije: E ëmbël.

100% pa kimikate.

Verifikuar si jo-GMO.

100% natyral.

Pa sheqer të shtuar.

Nuk përmban konservant.

Atribute fizike:

Formë: Formë ovale cilindrike.

Gjatësia e frutave: 3-7 cm.

Diametri i frutave: 2-3 cm

Përmbajtja e ujit: 17 deri në 25%

Karakteristikat: Shije që rinfreskon.

Shije shumë e mirë.

Paketim: 1 Kg

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5