Pekmezi i Manit te Zi

SKU: PROD-20551
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

10 Në Stok

800 L

Përshkrim

Çfarë është ekstrakti apo pekmezi i manit të zi?

Pekmezi i manit të zi përmban nivele të larta të vitaminës C,

Përmban vitaminë A dhe beta karoten

Antioksidantët që përmban e bëjnë atë një ushqim të pasur.

Është një burim i fortë hekuri.

Rekomandohet të konsumohet rregullisht çdo ditë.

 

Si të konsumoni pekmezin e manit të zi?

Pekmezi apo ekstrakti i manit të zi ka shumë përdorime:

Me raportin 1 me 5 pra një gotë ekstrakt manit të zi shtohen 5 gota (për një shije të fortë) ose 10 gota (për një shije të lehtë) ujë të pijshëm (në varësi të shijes) dhe bëhet shurupi.

Përzihet mani i zi, shtrydhet lëngu i tij dhe kjo përzierje pihet për t'u freskuar në muajt e verës.

Ekstrakti i manit të zi përdoret gjithashtu në përgatitjen e akullores.

Përdoret në receta pastiçerie si ëmbëlsira, cupcakes dhe biskota.

Fruti i manit të zi mund të shtohet në listat dietike dhe këshillohet të përzihet me kos.

Produkt Organik

Paketim me Sasi 430 gr

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5