Kapsulat me Fara Chia

SKU: PROD-20532
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

10 Në Stok

1,800 L

Përshkrim

Kapsulat me Fara Chia 90 Kapsula 400mg

PËRFITIMET KRYESORE TË FARAVE CHIA

– Ndihmon trupin të luftojë inflamacionin.

– Fibra e tretshme dhe e patretshme në farat chia përmirëson përthithjen e lëndëve ushqyese dhe mund të ulë kolesterolin.

– Ndihmon në parandalimin e kapsllëkut.

– Farat Chia përmbajnë një sasi të lartë fibrash, gjë që e bën më të lehtë humbjen e peshës duke ju mbajtur më të ngopur.

- Me përmbajtjen e tij antioksidante, mbron trupin nga kanceri dhe plakja.

Farat Chia janë shumë të pasura me acide yndyrore Omega-3. Acidet yndyrore omega 3 janë thelbësore për një sistem të shëndetshëm kardiovaskular.

 

Antioksidantët në përmbajtjen e tij mbrojnë kundër dëmtimit të lëkurës të shkaktuar nga radikalet e lira.

Shumë minerale si kalciumi, fosfori dhe magnezi në përmbajtjen e tij ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të kockave.

– Falë përmbajtjes së lartë të antioksidantëve, fibrave dhe yndyrave të shëndetshme, zvogëlon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare.

ÇFARË VITAMINA KA FARA CHIA?

Vlerat ushqyese të 100 gram fara chia janë si më poshtë:

Kalori: 485 kcal

Fibra: 10.6 g

Karbohidratet: 42 g

Proteina: 4.4 g

Kalcium: 17 mg

Mangani: 0,6

Fosfor: 265 mg

Kalium: 44.8 mg

Natrium: 5.3 mg

Zink: 1 mg

Bakër: 0.1 mg

Totali i acideve yndyrore omega-3: 4915 mg

Totali i acideve yndyrore omega-6: 1620 mg

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5