Hurmat Sukkeri Royal Gold Cilesia e Pare

SKU: PROD-20384
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

250 Në Stok

1,500 L

Përshkrim

Sukkeri Royal Gold është cilësia e parë dhe lloj hurme me origjinë nga Arabia Saudite.

 

Është një nga llojet më të njohura dhe më të vlerësuara të hurmave në botë. 

 

Disa nga vetitë dhe cilësitë e Sukkari Royal janë:

1.     Shija e tyre e butë dhe tërheqëse, e cila është shumë e ëmbël dhe me një aromë subtile.

2.     Tekstura e tyre të butë dhe të shkëlqyeshme, e cila i bën ato të lehtë për t'u ngrënë dhe të konsumohen me kënaqësi.

3.     Përmbajnë sasi të lartë antioksidantësh, të cilët ndihmojnë në luftimin e dëmtimit që shkaktohet nga radikalet e lira në organizëm dhe në rritjen e sistemit imunitar.

4.     Janë një burim i mirë i energjisë dhe ushqyesve të nevojshëm për organizmin, siç janë karbohidratet dhe fibra ushqyese, vitaminat dhe minerale si kalciumi, hekuri dhe kaliumi.

5.     Sukkeri Royal Gold gjithashtu kanë sasi të lartë të sheqerit natyral dhe për këtë arsye duhet të konsumohen në sasi të moderuara, veçanërisht nga personat me diabet.

6.     Sukkeri Royal Gold janë një zgjedhje e shkëlqyeshme si pjesë e një diete të shëndetshme dhe mund të ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit dhe stërvitjes së trupit.

 

 

Të buta, cilësi e parë, shumë të pasura me fibra të nevojshme për aparatin tretës.

Produkt 100% Organik - Origjina: Arabia Saudite

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5