Hurma Barni Al Mabroom 1Kg

SKU: PROD-20382
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

125 Në Stok

1,500 L

Përshkrim

Barni Al Mabroom është një lloj hurme që prodhohet në rajonet bregdetare të Arabisë Saudite. Ky lloj hurme është i butë dhe shijshëm, dhe shpesh përshkruhet si me një shije karamel. Barni Al Mabroom thuhet se ka edhe shumë benefite për shëndetin, duke përfshirë përforcimin e sistemit imunitar dhe uljen e kolesterolit.

 

Hurma Barni Al Mabroom ka shumë vlera ushqyese. 

 

Ato përfshijnë:

1.     Karbohidratet: Hurma Barni Al Mabroom është një burim i mirë i karbohidrateve, që ofrojnë energji për organizmin.

2.     Fibrat: Hurmat janë një burim i mirë i fibrave ushqyese, që ndihmojnë në rregullimin e tretjes dhe në zvogëlimin e kolesterolit në gjak.

3.     Vitaminat dhe minerale: Hurmat janë një burim i mirë i vitaminave dhe mineraleve si vitamin C, kalciumi, hekuri, fosfori dhe kaliumi.

4.     Antioksidantët: Hurmat janë një burim i mirë i antioksidantëve, të cilët ndihmojnë në luftimin e dëmtimit që shkaktohen nga radikalet e lira në organizëm dhe në rritjen e sistemit imunitar.

5.     Proteina: Hurmat nuk janë një burim i pasur në proteina, por ato përmbajnë disa aminoacidë esencialë, që janë të rëndësishëm për rritjen dhe riparimin e muskujve.

 Produkt 100% Organik - Origjina: Arabia Saudite

 

 

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5