Hurmat Neptat Ali

SKU: PROD-20383
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

125 Në Stok

800 L

Përshkrim

Neptat Ali të Arabisë Saudite. Këto hurma janë të buta dhe të shijshme, dhe shpesh përshkruhen si me një shije karamel. Neptat Ali janë një burim i mirë i karbohidrateve, fibrave ushqyese, vitaminave dhe mineraleve si vitamin C, kalciumi, hekuri dhe kaliumi. Ata gjithashtu janë një burim i mirë i antioksidantëve, të cilët ndihmojnë në luftimin e dëmtimit që shkaktohen nga radikalet e lira në organizëm dhe në rritjen e sistemit imunitar. Megjithatë, këshillohet të konsumohen në sasi të moderuara, pasi ato përmbajnë edhe sasi të konsiderueshme kalorish.

 

Këto hurma janë gjithashtu një burim i mirë i:

1.     Karbohidrateve, që ofrojnë energji për organizmin

2.     Fibrave ushqyese, që ndihmojnë në rregullimin e tretjes dhe në zvogëlimin e kolesterolit në gjak

3.     Vitaminave dhe mineraleve si vitamin C, kalciumi, hekuri dhe kaliumi

Antioksidantëve, të cilët ndihmojnë në luftimin e dëmtimit që shkaktohen nga radikalet e lira në organizëm dhe në rritjen e sistemit imunitar.

 

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5