Shampo Orchid Keratine me Ekstrakte te bimes se Bishtit te Kalit dhe Ginseng

SKU: PROD-20324
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

1500 Në Stok

1,200 L

Përshkrim

Shampo Orchid nga Produkte Natyrale

Me Horsetail ,Ginseng dhe Keratine

Nëse keni rënie floku, flokë me thinja, flokë të brishtë, flokë të thatë, flokë të hollë, flokë pa shkëlqim, flokë që nuk rriten dhe që ndahen në mes, flokë të dëmtuar nga nxehtësia e piastrës apo tharëses së flokëve, athere larja e tyre me shampon terapeutike HORSE + GINSENG është mjaft efikase.

Shampoja terapeutike HORSE WITH GINSENG ka këto vlera për shëndetin e flokëve:

• Parandalon dhe ndërpret rënien dhe dëmtimet e flokëve.

• Forcon rrënjët.

• Eleminon zbokthin.

• Redukton dhe parandalon thinjat.

• Stimulon rritjen e flokut.

• Parandalon dhe kuron ndarjen e majave të flokut.

• I trash fibrat e flokut dhe u jep volum flokëve.

• Është hidratues.

• Thekson ngjyrën e flokëve dhe u jep shkëlqim.

HORSETAIL (bishti i kalit) është një bimë e hollë, shumëvjeçare duket si bishti i një kali.

Horsetail është vlerësuar dhe vlerësohet shumë për përfitimet e saj shëndetësore për shkak të një numri të madh të mineraleve dhe ushqyesve që ai përmban, të tilla si mangan, kalcium, hekur, silic, flavonoide, saponine, tanine, alkaloide, acide yndyrore, acide fenolike, etj.

E veçanta e horsetail është se ai është i aftë të thithë minerale unike nga toka, si silic, të cilat nuk gjenden në shumë bimë të tjera.

Për shkak të këtyrë përbërësve, horsetail klasifikohet si një nga ushqyesit dhe trajtuesit më të mirë të flokut, duke u krijuar prej tij shumë linja shamposh nga prodhuesit me të njohur të kozmetikës, të quajtura “linja horse”.

GINSENGU gjithashtu është një nga trajtuesit më të mirë natyrorë për flokët.

Ginsengu stimulon qarkullimin e gjakut, si dhe absorbimin optimal të oksigjenit nga gjaku në skalpin e kokës, duke mundësuar në këtë mënyrë parandalimin dhe luftën kundër rënies së flokëve.

Përveç kësaj, ginsengu përmirëson poliferimin e qelizave dermale papilla.

Prandaj, aplikimi i saj përmirëson aftësinë rigjeneruese të flokut.

Sasia 500 ml

Cmimi 1200 leke

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5