Skin Doctor Krem Dobesimi dhe Kunder Celulitit me Ekstrakte Kafe

SKU: PROD-16570
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

1,200 L

Përshkrim

Skin Doctor Krem Kafe per dopsim me ekstrakt e bimes se kafese.

Kremi kafes përdoret për zonat e veçanta të tilla si barkut, krahet, kofshet,vithet etj. Ushqen zonat qe jane formuar rrudha duke i bërë ato te shndritshme dhe i zbardh, gjithashtu redukton celulitin.

I jep lekures më shumë ngjyra të ndezura dhe të shëndetshme.

Kjo mund të tingëllojë si e pazakonte, por kafeina, një ekstrakt i marrë nga kafja është një nga zgjidhjet më të efektshme për të luftuar shfaqjen e celulitit.

Në fakt, vetëm në lidhje me çdo krem ​​anti-celulitit që tregon përfitim të dukshëm. Kafeina përballon shenjat e celulitit për shkak të bazave të saj diuretike.

Kafeina është gjithashtu një alkaloid i cili stimulon degradimin e yndyrës e depozituar nën lëkurë.

Ai gjithashtu rrit qarkullimin e gjakut dhe firmat e lëkurës duke e ruajtur nga lagështia e tepërt.

Kafeina është e preferuar në produktet kozmetike, sepse ajo depërton në lëkurë shumë më të lehtë se sa komponimet e krahasueshme.

Sipas hulumtimit të publikuar nga Qendra Kombëtare e SHBA për informacion Bioteknologji, kremrat qe përmbajnë 3% kafeinë në formulimin e tyre pati ndikim të veçantë në reduktimin e celulitit, kryesisht duke parandaluar akumulimin e tepërt të yndyrës në qeliza.

Perberesit: purified water, mineral oil,propylene glycol,cetearyl alcohol,ceteareth-20,triethanolamine,coffea arabica (coffee) seed extract, cetyl alcohol,carbomer,methyl salicylate, glycine soja (soybean) oil, capsicum frutescens fruit

Përdorimi: Aplikoni ne zonat e veçanta të tilla si bark, krah, kofshe ose vithe.

Beni masazh te shpejte dhe vazhdimisht ne menyre rrethore duke e përdorur dy herë në ditë ose me shume.

Sasia 200 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5