Tact Vaj Castori

SKU: PROD-16467
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

1,000 L

Përshkrim

Vaj Castori është një lëng që është nxjerrë nga fara pluhur (Ricinus communis).

Ky është një vaj anti-inflamator dhe anti-oxidant që është përdorur për shekuj për përfitimet e saj terapeutike dhe medicinale.

Besohet se shumica e përfitimeve të vajit Castorit rrjedhin nga përqendrimi i lartë i acideve yndyrore .

Edhe pse ajo ka një shije të fortë dhe mjaft të pakëndshme, vaj Castori është përdorur në kozmetikë si: Sapunë, Tekstile, ilaçe, vajra për masazh dhe shumë produkte të tjera të përditshme.

Cilat janë përfitimet e Vajit të Castorit?

Vaji Castori sipas shumë mjekëve është mrekulli shëndetësore.

 • Forcon sistemin imunitar,
 • Shëron Sklerozën e shumëfishtë
 • Sëmundjen e Parkinsonit
 • Paralizën cerebrale
 • Humbjen e flokeve
 • Dhimbjen nga artriti dhe reumatizmin
 • Infeksionet maja
 • Kapsllëkun
 • Pastron zorrët
 • Debllokon zorrët
 • Problemet gastrointestinale
 • Çrregullime menstruale
 • Migrenen
 • Puçrra në fytyrë
 • Djegiet nga dielli
 • Infeksion mikotik i këmbës
 • Qeren
 • Abrasionsin e lëkurës
 • Pezmatim
 • Me masazh bën lehtsimin e nyjeve
 • Shëron muskujt e lënduar

Disa mënyra se si të përdoret Vaji Castori Ilaç për kapsllëk Studimet kanë treguar se Vaji Castori është një pastrues shumë i fortë i zorrëve, që e bën atë shumë të efektshme kundër kapsllëk.

Prandaj, thjesht merrë një lugë çaji me vaj Castori dhe pije në mëngjes për 3 ditë nëse nuk vreni efekt konsultohuni me mjekun tuaj.

Problemet e lëkurës Studimet e suksesshme kanë miratuar përdorimin e Vajit Castori për infeksionet e lëkurës dhe probleme të tjera të lëkurës të tilla si djegien nga dielli, abrasions, puçrra fytyre, lëkurë të thatë, lythat,mëlçisë / sportista në moshë të shtyr, atletët për këmbë të forta, kruarje të lëkurë dhe sëmundjet kronike të lëkurës dhe kallje të muskujve dhe lëkurës.

Merr një pjesë pambuku me vaj Castori dhe të aplikojnë atë në lëkurën e prekur në mëngjes dhe në mbrëmje.

Doza tipike e rekomanduar për të kosumuar Vajin Castori një lug çaji në ditë dhe jo më shumë se 5 ditë.

Vaji Castori nuk lejohet ta përdorin fëmijet nën moshen 12 vjeqare dhe gratë shtatzëna para se të kosultohen me mjekun.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5