Vaji Esencial i Karafilit 10 ml

SKU: PROD-20463
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

100 Në Stok

1,300 L

Përshkrim

Vaji i Esencial i Karafilit është një vaj që prodhohet nga lulet e Karafilit duke i distiluar ato.

Ky vaj ka një aromë të fortë dhe të pikantë, është shumë i njohur për shumë dobi dhe përfitime që ka për shëndetin dhe mirëqenien e njeriut.

Në vijim janë disa nga dobitë e vajit të esencialit të karafilit:

1. Lehtëson dhimbjen: Vaji i esencialit të karafilit mund të përdoret si një anestezik lokal, duke ndihmuar në zvogëlimin e dhimbjeve, si dhimbje e dhëmbëve, të kokës apo edhe muskujve.

2. Përmirëson qarkullimin e gjakut: Vaji i esencial i karafilit mund të ndihmojë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut në trup, duke ndihmuar në zvogëlimin e tensionit të lartë të gjakut dhe në reduktimin e kolesterolit në trup.

3. Antimikrobian dhe antibakterial: ka veti antimikrobiale dhe antibakteriale, duke ndihmuar në luftimin e mikrobave dhe baktereve në trup si dhe duke reduktuar rrezikun e infeksioneve.

4. Ndihmon në trajtimin e problemeve të frymëmarrjes: ndihmon në trajtimin e problemeve të frymëmarrjes, si astma dhe bronkit.

5. Përmirëson sistemimin e tretjes: ndihmon në përmirësimin e sistemit të tretjes, duke reduktuar gazrat dhe lehtëson problemet e fryrjes së barkut.

6. Ndihmon në luftimin e mykut në këmbë: lufton mykun në këmbë si dhe trajton infeksionet e këmbëve.

 Paketim 10 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5