Vaj i Drurit të Sandalit nga Tact

SKU: PROD-16551
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

800 L

Përshkrim

Vaj i Drurit të Sandalit nga Tact

Për përdorim të jashtëm përdoret si stimulues seksual, dizifektant i traktit urinar dhe anti- cermë.

Përbërja: - përdoret në Indi dhe në ishujt e Indisë lindore për përgatitjen e temjanit, mëndafshit, bojës dhe tekstileve të kuqe prej pambuku dhe substanca aktive e njohur si Santalin mund të përftohet në formën e kristaleve të vogla të kuqe që nuk tretet në ujë dhe është i tretshëm në alkool.

David thotë për drurin e sandalit - pema e drurit të sandalit rritet në malet e Kinës.

Ato janë pemë të ngjashme me drurin e arrës.

Gjethet e drurit të sandalit janë të vogla dhe të buta. Është një nga barnat që qëndron efektive për një vit.

Parfumi i drurit të sandalit: lëng vajor i trashë, me një aromë të veçantë që përdoret veçanërisht për gonorrenë.

Ky vaj është një stimulant i fortë e i përkohshëm seksual. Përdorimi i tij i përsëritur është dëmtues i madh për trupin.

Sasi e dozës mjekësore është 0.5 ml.

Druri i sandalit i merr dregëzat nga pema e drurit të sandalit, që rritet në Indi dhe në Australinë Perëndimore.

  • Përdorimi: - Stimulues seksual. - forcon stomakun, parandalon urthin, bronshitin dhe dhembjet e kokës. - Forcon trupin, parandalon lodhjen dhe cermën. - Përdorimet kryesore të këtij vaji janë pastrimi i traktit urinar.
  • Gjithashtu përdoret për të trajtuar gonorrenë dhe inflamacionin e uretrës dhe pastron mukozën e aparatit të frymëmarrjes. Doza: - nga jashtë kryesisht përdoret në doza të vogla. Në rastet e përdorimit të brendshëm përdoret më pak se një gjysëm luge çaji, pasi është përzier më parë me vajra të tjerë, si p.sh. me vajin e sesamit në raportin 1 me 5.

Sasia 60 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5