Vaj i Bajames se Hidhur nga Tact

SKU: PROD-16513
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
Vaj i Bajames se Hidhur nga Tact Vështrim i përgjithshëm: Pemë e vendeve të ngrohta, me gjethe të vogla e heshtake dhe me lule të bardha ose ngjyrë trëndafili, që çelin në pranverë; fryti i këtij druri, që ka trajtë vezake dhe lëvozhgë të fortë e të lëmuar; thelbi i këtij fryti ka shije të hidhur. Ndryshe nga bajame e ëmbël, bajamja e hidhur nuk hahet dhe nuk shërben si ushqim. Ka efekt helmues me marrjen e...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

800 L

Përshkrim

Vaj i Bajames se Hidhur nga Tact

Vështrim i përgjithshëm: Pemë e vendeve të ngrohta, me gjethe të vogla e heshtake dhe me lule të bardha ose ngjyrë trëndafili, që çelin në pranverë; fryti i këtij druri, që ka trajtë vezake dhe lëvozhgë të fortë e të lëmuar; thelbi i këtij fryti ka shije të hidhur.

Ndryshe nga bajame e ëmbël, bajamja e hidhur nuk hahet dhe nuk shërben si ushqim.

Ka efekt helmues me marrjen e 10 kokrrave ose vdekjeprurës me 60 kokrra.

Porse ka dobi të shumta në përdorimin mjekësor, sidomos vaji i saj.

Përbërja kimike: Vaji i bajames së hidhur është preparat 100% natyral.Ky eshte vaji numer nje qe ka me shumice vitamine B17 e cila rekuperon (sheron) qelizat e semura (te demtuara) dhe ben te vetvriten qelizat e parekuperueshme (kanceroze),pra eshte nje armik shume i fuqishem ndaj cdo kanceri.

Përdorimet: Për përdorim të brendshëm:

Marrja e një luge në mëngjes dhe një luge në mbrëmje e këtij vaji ndihmon në rastet me astmë, kollë,fryrje te gjoksit (ورم الصدر Thorakotomi), sëmundjet e mëlçisë dhe shpretkës, si dhe ndihmon në rastet me verdhëz, sidomos kur shoqërohet me mjaltë.

Për përdorim të jashtëm:

  1. Ndihmon në zbutjen e lëkurës, largimin e pullave të zeza dhe ndihmon në hapjen e poreve të lëkurës së fytyrës nëpërmjet masazhimit të lehtë: Një përzierje e barabartë e këtij vaji me vajin e bajames së ëmbël nga TACT.
  2. Përdoret si kompresë mbi regjionet ku ndjehet dhimbje (në rastet e dhimbjes së kokes, barkut, stomakut, mëlcisë.)
  3. Për trajtimin e prenkëve (piklave) të lëkurës. Përdorimi: me një përzierje të barabartë të vajit të bajames së hidhur me vajin e ullirt dhe vajin e Ricinus (Recinës) fërkohet lehtë vendi.
  4. Përdoret si vaj për lyerjen e këmbëve dhe të sqetullave për largimin e erës së keqe.
  5. Përdoret si vaj për lyerjen e lëkurës së kokes me qëllim largimin e zbokthit.
  6. Tkurrës dhe zbardhues natyral i lëkurës. Një përzierje e barabartë e këtij vaji me vajin e bajames së ëmbël nga TACT, ose një përzieje e këtij vaji me vajin e bajames së ëmbël dhe atë të kamomilit, përzihet njëri nga këto të dy me glicerinë, me uthullën e mollës dhe me vajin e limonit dhe fërkohet lëkura butësisht çdo ditë, duke e lënë kështu rreth dy orë para larjes.
  7. Përdoret kundra zbokthit dhe ndalimin e rënies së flokëve. Për këtë qëllim përdoret një përzierje e këtij vaji me vajin e xhirxhirit, recinës dhe të ullirit.

Mënyra e përdorimit të brendshëm:

Një lugë në mëngjes dhe një në darkë nga goja.

Mënyra e përdorimit të jashtëm:

Në rastet e mësipërme ku nuk është përmendur mënyra, lyhet me të në mëngjes dhe në mbrëmje për një periudhë 2 javore, më pas një herë në ditë për një periudhë tremujore.

Ruhet në ambientet dhe temperaturën normale të dhomës dhe mbahet larg përdorimit nga ana e fëmijëve.

Sasia 60 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5