Vaj i Gjetheve të Ullirit dhe Rrushit nga Tact

SKU: PROD-16550
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

800 L

Përshkrim

Vaj i Gjetheve të Ullirit dhe Rrushit nga Tact

Ky vaj është preparat 100% natyral i nxjerrë nga mbledhja e gjetheve të ullirit me kujdes.

Vaji i farave të rrushit dhe vaji i susamit janë përdorur për njomjen e gjetheve të ullirit të cilat më pas janë shtrydhur në gjendje të ftohtë për të mos pësuar ndonjë ndryshim në strukturën kimike por edhe një efektshmëri maksimale në përdorimin mjekësor.

Përbërja: Vaji i gjetheve të ullirit i ngjan shumë vajit të ullirit dhe përbëhet nga: - Përbërje që njihen si acid opeuropein të cilat shfarosin mikrobet, viruset dhe këpurdhat. - Antioksidantë ndër më të rëndësishmit përmenden; Hydroxy Tyrosol, Acid Vanilik, Verbascoside. - Acid Benzoik, substanca oleifil, dhe një sheqer i njohur me amrin Mannite. - Triolein Tripalnitin, esters arachidic dhe pak acid free oleic. - Përqindje të larta mineralesh dhe vitaminash, prej tyre: (A-E-B1-B2-PP). Dobitë dhe përdorimet:

1. Prania e acidit opeuropein dhe e antioksidantëve të tjerë i jep vaji të gjetheve të ullirit veçori të vlefshme në luftimin e viruseve, mikrobeve dhe këpurdhave të brendshme apo externale qofshin ato. Studimet e tanishme shkencore kanë vërtetuar ndikimin e tij ndaj virusit HIV dhe lehtësimin e simptomave të të sëmurëve me HIV, përveç ndikimit që ka gjithashtu edhe ndaj virusit të njohur me emrin Herbes.

2. Lufton lodhje dhe këputjen (pa shkak) si dhe sëmnudjen CFS (Chronic Fargne Syndrome).

3. Lufton sëmundjet virusale të disa llojeve si influencën (gripin), rrufën me efikasitet të cilin nuk e kanë antibiotikët e përdorur rëndom. Besohet se ai e realizon atë në dy forma: Pengon shtimin e viruseve dhe e dyta fuqizon dhe aktivizon sistemin imunitar duke stimuluar prodhimin e qelizave të posaçme për luftimin e këtyre viruseve.

4. Kërkimet bashkëkohore janë orientuar së fundmi në rëndësinë e madhe që ka vaji i gjetheve të ullirit në luftimin e qelizave kanceroze dhe në mënyrë të veçantë ndaj kancerit të lëkurës, porse ende mënyra e funksionimit dhe mekanizmi është i panjohur deri më tani, megjithëse aludohet për një ndikim të madh të vajit të gjetheve të ullirit në sistemin imunitar të njeriut për sa i përket kësaj fushe.

5. Përdoret për trajtimin e arteriosklerozës, tensionit të gjakut dhe sëmundjeve të zemrës. Prania e lartë e antioksidantëve të ndryshëm në vajin e gjeteve të ullirit dhe të atyre të pranishëm në vajin e farave të rrushit që përdoret për njomjen e gjetheve në fazën përgatitore, duke plotësuar njëri-tjetrin, i japin vajit në fjal efikasitet të lartë në mjekimin e arteriosklerozës dhe tensionit të lartë të gjakut, sikundër prania e oleuropein-it ndihmon indet e dëmtuara të arterieve në përdorimin e vitaminës E.

6. Parandalon sedimentimin e kolesterolit nëpër arterie. Pakëson nivelin e kolesterolit të dëmshëm LDL dhe rrit nivelin e kolesterolit të dobishëm HDL.

7. Largon kruajtjen (pa ndonjë shkak të njohur) dhe shpërthim e puçrrave të lëkurës, përkundër efektit pozitiv ndaj infeksioneve, plagëve dhe djegieve të ndryshme.

8. Jep rezultate të kënaqshme në trajtimin e ekzemës dhe psoriasis.

9. Forcon flokun, i jep shkëlqim, gjallëron qelizat e flokut dhe lufton zbokthin.

10. Përdoret në trajtimin e encephalitit dhe të helmimit Botulism.

11. Është diuretik i mirë për problemet e veshkave dhe të kanaleve urinare dhe fshikëzës.

12. Përdoret për rastet e kontraksioneve të muskujve, kyçeve dhe dhembjet e tyre.

13. Zbut lëkurën dhe fytyrën dhe pengon daljen e rrudhave. Doza e rekomanduar: - Një lugë e madhe në mëngjes dhe në mbrëmje ose për lyerje (përdorim të jashtëm). Preferohet përzierja e tij me vaj susami. - Për një profilaksi të mirë këshillohet përzierja e këtij vaji me vajin e farave të rrushit dhe të ullirit me të cilin ka shije të ngjashme dhe mbajtja e tij gjithmonë pranë tavolinës së ngrënies në çdo vakt.

Paketimi: Shishe qelqi 60 ml.

Ruhet në temperaturën 15 ° C dhe mbahet larg përdorimit nga ana e fëmijëve.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5