Vaji Esencial i Kanelles 10 ml

SKU: PROD-20453
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
Vaji esencial i kanellës është i njohur për shumë efekte shëndetësore, ndaj është shumë i përdorur në aromaterapi. Vaji esencial i kanellës ka shumë efekte shëndetësore të njohura, disa prej tyre janë: 1. Ngritja e nivelit të antioksidantëve në trup: Vaji esencial i kanellës përmban antioksidantë të fuqishëm si polifenolët që mund të ndihmojnë në luftimin e stresit oksidativ në trup. ...
Disponueshmëria:

100 Në Stok

1,200 L

Përshkrim

Vaji esencial i kanellës është i njohur për shumë efekte shëndetësore, ndaj është shumë i përdorur në aromaterapi.

Vaji esencial i kanellës ka shumë efekte shëndetësore të njohura, disa prej tyre janë:

1. Ngritja e nivelit të antioksidantëve në trup: Vaji esencial i kanellës përmban antioksidantë të fuqishëm si polifenolët që mund të ndihmojnë në luftimin e stresit oksidativ në trup.

2. Rritja e ndjeshmërisë së insulinës: Kanella mund të ndihmojë në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak dhe në rritjen e ndjeshmërisë së insulinës, duke e bërë atë një zgjidhje e mirë për diabetikët.

3. Zvogëlimi i inflamacionit: Vaji esencial i kanellës mund të ndihmojë në zvogëlimin e inflamacionit në trup dhe në luftimin e sëmundjeve inflamatore.

4. Mbështetja e shëndetit kardiovaskular: Një prej efekteve të kanellës është zvogëlimi i niveleve të kolesterolit dhe triglicerideve në gjak, gjë që mund të ndihmojë në mbrojtjen e shëndetit kardiovaskular.

5. Mbështetja e funksionit të traktit tretës: Kanella mund të ndihmojë në reduktimin e aciditetit të stomakut dhe në parandalimin e problemeve të tretjes.

6. Ndihmë në luftimin e infeksioneve: Vaji esencial i kanellës ka një efekt antimikrobik dhe antifungal që mund të ndihmojë në luftimin e infeksioneve.

7. Përmirëson qarkullimin e gjakut: Vaji esencial i kanellës mund të ndihmojë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe mund të përdoret si një mjet për të luftuar probleme të tilla si venat variçoze.

8. Ndihmon në lehtësimin e simptomave të premenstruacionit: Vaji esencial i kanellës mund të ndihmojë në zbutjen e simptomave të premenstruacionit dhe në lehtësimin e dhimbjes së barkut.

 

Paketim 10 ml

Vaj Esencial Kanelle
Cinnamon Essential Oil

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5