Vaj Esencial i Rozmarinës 10 ml

SKU: PROD-20458
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

100 Në Stok

1,100 L

Përshkrim

Vaji Esencial i Rozmarinës ekstraktohet përmes procesit të distilimit me avull

Vaji esencial i rozmarinës përmban komponentë të fuqishëm si acid karnozik, acid rozmari, pinen, kamfen dhe verbenon, të cilat i indar vajit esencial të rozmarinës vetitë e tij të mira për shëndetin dhe mirëqenien.

Sidoqoftë, vaji esencial i rozmarinës është i njohur për përfitimet e tij për shëndetin dhe mirëqenien, dhe është i përdorur për indar vite në mjekësinë natyrale dhe aromaterapi.

 

Disa nga dobitë e vajit esencial të rozmarinës janë:

1. Ndihmon në përmirësimin e kujtesës dhe koncentrimit: Aroma e vajit esencial të rozmarinës mund të ndihmojë në përmirësimin e kujtesës dhe koncentrimit duke stimuluar trurin.

2. Ndihmon në luftimin e inflamacionit: Vaji esencial i rozmarinës ka veti anti-inflamatore dhe mund të ndihmojë në luftimin e inflamacionit të ndryshëm në trup.

3. Përmirëson qarkullimin e gjakut: Vaji esencial i rozmarinës mund të ndihmojë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut në trup, duke ndihmuar në uljen e tensionit të gjakut dhe në rritjen e oksigjenit që rrjedh në trup.

4. Ndihmon në trajtimin e dhimbjeve muskulare dhe kockore: Vaji esencial i rozmarinës mund të ndihmojë në trajtimin e dhimbjeve muskulare dhe kockore duke ndihmuar në rritjen e qarkullimit të gjakut në zonat e prekura.

5. Ndihmon në luftimin e stresit dhe ankthit: Aroma e vajit esencial të rozmarinës mund të ndihmojë në zvogëlimin e stresit dhe ankthit.

6. Përmirëson kujdesin për lëkurën: Vaji esencial i rozmarinës mund të ndihmojë në trajtimin e akneve dhe të problemeve të tjera të lëkurës, duke ndihmuar në zvogëlimin e inflamacionit dhe në largimin e mikrobeve.

7. Ndihmon në mbështetjen e traktit të tretjes: Vaji esencial i rozmarinës mund të ndihmojë në stimulimin e traktit gastrointestinal dhe në reduktimin e kapsllëkut.

8. Në përgjithësi, vaji esencial i rozmarinës është një zgjidhje natyrale dhe efektive për të përmirësuar shëndetin dhe mirëqenien tonë në shumë mënyra të ndryshme.

 

                             
Vaji Esencial i Rozmarinës i dobishëm për kujdesin e flokëve, sepse ka veti antibakteriale, anti-inflamatore dhe stimuluese të qarkullimit të gjakut në lëkurën e kokës.

Këtu janë disa mënyra për të përdorur vajin esencial të rozmarinës për kujdesin e flokëve:

1. Nëpërmjet masazhit të kokës: Për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës dhe për të ndihmuar në rritjen e flokëve të shëndetshëm dhe të fuqishëm, mund të shtoni disa pika vaji esencial të rozmarinës në një vazo të vogël të shamponit tuaj dhe të masazhoni me të rregullisht lëkurën e kokës gjatë larjes së flokëve.

2. Për kujdesin e flokëve të thata: Për të ndihmuar në hidratimin e flokëve të thata, mund të përzieri disa pika vaji esencial të rozmarinës në një lugë të vogël vaj kosi ose vaj ulliri dhe ta aplikoni atë në flokët tuaj. Lëreni që të veprojë për disa minuta dhe pastaj larë me ujë të ngrohtë dhe shampon.

3. Për trajtimin e rënies së flokëve: Për të ndihmuar në parandalimin e rënies së flokëve, mund të shtoni disa pika vaji esencial të rozmarinës në një vazo me vaj kosi ose vaj ulliri dhe ta masazhoni këtë përzierje në lëkurën e kokës tuaj disa herë në javë.

 

Në përgjithësi, vaji esencial i rozmarinës mund të jetë një zgjidhje efektive dhe natyrale për të përmirësuar shëndetin e flokëve.

Paketim 10 ml

Vaj esencial i rozmarinës

Rosemary Essential Oil

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5