Tact Vaj Rozmarine

SKU: PROD-16478
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
Tact Vaj Rozmarine 60 ml Përmbledhje: Përmirëson qarkullimin e gjakut në tru dhe është e dobishme për sëmundjen e Alzheimerit (demenca senile), në rastet e stresit, largon dhimbjen e kokës dhe nëse përdoret nga jashtë është e dobishme për largimin e mbingarkesës dhe për lëkurën. Përbërja: Vendrritja: Rozmarina është e përhapur në vendet mesdhetare dhe skajet e saj të lulëzuara përdoren për t&eum...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

800 L

Përshkrim

Tact Vaj Rozmarine 60 ml

Përmbledhje: Përmirëson qarkullimin e gjakut në tru dhe është e dobishme për sëmundjen e Alzheimerit (demenca senile), në rastet e stresit, largon dhimbjen e kokës dhe nëse përdoret nga jashtë është e dobishme për largimin e mbingarkesës dhe për lëkurën.

Përbërja: Vendrritja: Rozmarina është e përhapur në vendet mesdhetare dhe skajet e saj të lulëzuara përdoren për të përftuar vajin aromatik duke e pikuar mbi avull.

Aroma: Tërheqëse dhe freskuese. Përbërësit kryesorë: Lëndë të hidhura, pinene, kamfur (Cinnamomum camphora), comphene, bornyl acetate, lëndë sapunoze dhe rrëshirë.

Përdorimi: Veçoritë mjekuese: - Lufton bakteriet, lehtëson barkun, nxit qarkullimin e gjakut dhe tretjen, vepron si një lëndë që kontrollon dhe lufton mpiksjen e gjakut dhe përmirëson qarkullimin e tij në tru.

Gjithashtu ndihmon në parandalimin e helmimit të mëlçisë dhe posedon disa veçori antikancerogjene.

Ka efekte në shërimin e dhimbjes së kokës, në mjekimin e uljes dhe ngritjes së tensionit, si dhe në mjekimin e konfuzioneve në qarkullimin e gjakut dhe kontraksioneve menstruale.

 • Mjekon debulesën, migrenën, astmën dhe cermën.
 • Fërkimi i trupit me vajin e rozmarinës e bën atë më të fortë dhe më aktiv pas lodhjes dhe largon dhimbjen e kofshëve.
 • Shërben si zgjues dhe dizifektant.
 • Anti-reumatizëm.
 • Zbrazës i verdhëzës.
 • Rregullator i ciklit menstrual.
 • Shërues i plagëve.
 • Shërben kundër dhembjeve dhe fungaleve.
 • Aromatik kundër aromave të këqija.
 • Dizifektant dhe tretës.
 • Kur pihet si lëng i ngrohtë largon dhimbjen e kokës.
 • Këshillohet që të përdoret për kujdesin ndaj flokëve dhe lëkurës.

Doza: Lyerja e jashtme ose e brendshme ka nevojë për një lugë të vogël pasi të forcohet më parë me vajin e ullirit.

Sasia 60 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5