Vaji Esencial i Limonit 10 ml

SKU: PROD-20459
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

100 Në Stok

1,000 L

Përshkrim

Vaji Esencial i Limonit është i ekstraktuar nga lëngu i frutave apo kokrave të limonit përmes distilimit me avull. Kjo teknikë ekstraktimi krijon një vaj të ndritshëm, të freskët dhe me një aromë të ngazëllyer që është shumë e njohur në botën e aromaterapisë.

Vaji esencial i limonit ka shumë dobi për shëndetin dhe mirëqenien tonë. Disa nga dobitë më të njohura të këtij vaji janë:

1. Ndihmon në zvogëlimin e stresit dhe ankthit: Aroma e limonit është e njohur për aftësinë e saj për të qetësuar mendjen dhe zvogëluar ndjenjën e stresit dhe ankthit.

2. Përmirëson qarkullimin e gjakut: Vaji esencial i limonit mund të ndihmojë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut në trup. Kjo ndihmon në uljen e tensionit të gjakut dhe në përmirësimin e shëndetit të zemrës.

3. Ndihmon në luftimin e infeksioneve: Vaji esencial i limonit ka veti antibakteriale dhe antivirale, kështu që mund të ndihmojë në luftimin e infeksioneve të ndryshme të traktit respirator dhe të traktit urinar.

4. Përmirëson traktin e tretjes: Vaji esencial i limonit mund të ndihmojë në përmirësimin e shëndetit të traktit të tretjes duke ndihmuar në heqjen e toksinave dhe në stimulimin e traktit gastrointestinal.

5. Ndihmon në trajtimin e akneve: Vaji esencial i limonit ka veti antiseptike dhe antibakteriale, kështu që mund të ndihmojë në trajtimin e akneve dhe të problemeve të tjera të lëkurës.

6. Përmirëson kujdesin për flokët: Vaji esencial i limonit mund të ndihmojë në luftimin e zbokthit dhe në përmirësimin e shëndetit të flokëve duke ndihmuar në reduktimin e yndyrës dhe në luftimin e skalpit të thartë.

Në përgjithësi, vaji esencial i limonit është një zgjidhje natyrale dhe efektive për të përmirësuar shëndetin dhe mirëqenien tonë në shumë mënyra të ndryshme.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5