Tact Vaji i Farave te Domates

SKU: PROD-16647
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

800 L

Përshkrim

Tact Vaji i Farave te domates ekstraktohet me metoden e ftohte.

Eshte 100% natyral, pasi ne te nuk jane shtuar agjent kimik dhe konservante, duke ruajtur keshtu aromen natyrale te vajit.

Vaji i Domates permban acide yndyrore esenciale, antioksidante, vitamina, minerale, karotene, duke perfshire lycopene dhe phytosterols si dhe perberes te rendesishem ushqyes, te cilet luajne nje rol te rendesishem ne shendetin e njeriut.

Eshte nje vaj, qe deperton thelle ne lekure dhe ka vlera ushqyese te mrekullueshme. Mund te perdoret si serum per fytyren kunder rrudhave dhe plakjes.

Gjithashtu mund te perdoret per kujdesin e buzeve, kujdesin e flokeve, ne preparatet per kujdesit kunder rrezeve te diellit, pas depilimit si dhe ne preparate te ndryshme kozmetike.

Vaji i farave te domates eshte i pershtatshem per lekuren e thate, te yndyrshme dhe mikse.

Vaji i farave te domates ndihmon per: Faktor anti plakjeje per lekuren. Rinon lekuren e vjeter dhe i jep asaj freski. Sherben si zbutes natyral dhe shkelqyes buzesh.

Perdoret per flokun e lodhur dhe te keputur, per lekuren e demtuar, te thate dhe te plasaritur.

Trajton ekzemen, psoriasis dhe semundje te tjera te lekures.

Sasia 60 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5