Tact Vaj i Selvisë

SKU: PROD-16517
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

800 L

Përshkrim

Vaji i selvisë nga Tact përdoret për trajtimin e ekzemës, psoriasis, për rënien e flokëve, për djersitjen e tepërt dhe për dhembjen e kyçeve.

Përbërja: Vaji i selvisë ka një aromë tërheqëse dhe përmban kryesisht vajra të paqëndrueshme, ku përfshihet α-pinene, camphene, cedrol dhe acid tanic.

Përdorimi: Vetitë teraupeutike: -Vaji i selvisë shërben për mjekimin e dhembjeve të kyçeve, dhembjeve muskulare, cermës dhe kjo bëhet duke lyer zonën e prekur.

 Forcon flokët, parandalon rënien e flokëve dhe stimulon skalpin e kokës.

Vaji është i dobishëm për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës, si: ekzema, psoriasis dhe infeksionet e lëkurës.

Gjithashtu vaji është i efektshëm për vrasjen e bakterieve. Perzieni vajin e selvisë me vajin e ngrohtë të limonit në sasi të barabartë dhe përdorni përzierjen.

Vaji largon djersitjen e tepërt dhe erën e trupit.

Doza: -Përdorimi i jashtëm: Lyhuni mesatarisht 1-2 herë në ditë.

Sasia 60 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5