Tact Vaj Kanelle

SKU: PROD-16529
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

800 L

Përshkrim

Tact Vaj Kanelle

Përmbledhje: - Kanella është e mirë për sistemin tretës.

Ajo është anti-spazmatike dhe antiseptike.

Përbërja: - Përbërësit aktivë janë: aldehyde cinnamique, eugenol, terpene, pinene, cineol, linalol, furfuryl, cymene. - Cinnamaldehyde, Eugenol, vajra esencialë, Methyl Eugenol, xhel vegjetal, sukrozë, amidon, taninë.

Përdorimi :

- Vetitë teraupeutike: Kanella është antiseptike, anti-spazmatike, rregullon menstruacionet dhe është karminativ.

- Përdorimi i brendshëm:

Vaji i kanellës trajton dobësinë, dhembjet e barkut, diarrenë, menstruacionin e lehtë (çrregullim menstrual), çrregullime të tretjes, fryrjet e stomakut dhe rrufën.

- Vaji I kanelles duke u perzier me vajin e kopres greke dhe vajin e fares se zeze eshte ilaci ideal per uljen e sheqerit ne gjak.

Gjitashtu kjo perzierje eshte e dobishme edhe per shume semundje te tjera te trupit.

- Përdorimi i jashtëm: Mjekon plagët dhe sëmundjet e lëkurës.

Masazhet e trupit me vaj kanelle stimulojnë trupin dhe ndihmon atletët gjatë trajnimit. - Vaji i kanellës ka efekt stimulues, tretës dhe antiseptik.

Doza: - Përdoreni vajin e kanellës.

Përzieni vajin e kanellës me vaj ulliri nga 1-10 vëllime dhe pini një lugë çaji nga kjo përzierje çdo ditë.

Kujdes: Mos përdorni sasi të mëdha gjatë shtatzënisë.

Sasia 60 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5