Vaj PN Organik i Arganit 125ml

SKU: PROD-18056
I sugjeruar
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

800 Në Stok

1,000 L

Përshkrim

Vaj PN Organik i Arganit 125ml
 
Vaj i Arganit është bërë i famshëm që kur përfitimet shëndetësore të ofruara nga ky vaj “mrekullibërës” janë njohur dhe kuptuar.
 
Ky vaj presohet në të ftohtë nga fruti i pemës të Arganit (Argania Spinosa).
Ajo që e bën këtë vaj kaq të dobishëm, është përmbajtja e lartë në vitamina A, C dhe E, si dhe antioksidante, acid linoleik dhe acide yndyrore Omega-6.
 
Kur aplikohet nga jashtë, ndihmon në rigjenerimin qelizor e si rrjedhojë në lëkurë e flokë më të shëndetshëm – ja pse mund ta keni vënë re në listat e përbërësve në shumë produkte bukurie.
 
Vaji i Arganit mund të përdoret për kozmetike dhe kulinari për të përmirësuar gjithçka që nga pamja e lëkurës deri tek shëndeti i zemrës.
17 dobite e tij:
1. Shërimi i akneve
2. Lufton dermatitin
3. Redukton plakjen e parakohshme
4. Eliminimi i irritimeve nga brisku
5. Mbron kundër demtimit mjedisor
6. Përmireson pamjen e lëkurës
7. Ul kolesterolin
8. Qetësojnë gjendjet e artritit dhe reumatizmës
9. Ndihmon tretjen
10. Ndihmon në parandalimin e kancerit
11. Parandalon strijat në lëkurë
12. Riparon majat e flokëve
13. Kurim i flokëve të thatë e të brishtë
14. Mbron floket tuaj nga stilimi
15. Trajton rënien e flokëve
16. Forcon thonjtë
17. Kuron thembrat e thara e të çara
 

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5