Vaji Esencial i Pemës së çajit 10 ml

SKU: PROD-20457
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

100 Në Stok

1,300 L

Përshkrim

Vaji Esencial i Pemës së Çajit është një nga vajrat esenciale më të popullarizuara dhe të përdorura sot në aromaterapi.

Ky vaj esencial ekstraktohet nga bimët e freskëta të pemës së çajit dhe ka një aromë të veçantë dhe të kthjellët.

Disa nga përdorimet kryesore të vajit esencial të pemës së çajit janë:

1. Kujdesi i lëkurës: Vaji esencial i pemës së çajit është shumë i dobishëm për kujdesin e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e yndyrshme dhe me akne. Ai ndihmon në reduktimin e akneve, trajtimin e rrudhave dhe zbardhjen e pikave të errëta në lëkurë.

2. Kujdesi i flokëve: Vaji esencial i pemës së çajit mund të ndihmojë në luftimin e flokëve të yndyrshëm dhe të thatë, duke i dhënë atyre një pamje të shëndetshme dhe të lëmuar.

3. Trajtimi i infeksioneve: Vaji esencial i pemës së çajit ka veti antibakteriale dhe antimikotike, dhe mund të ndihmojë në trajtimin e infeksioneve të ndryshme të lëkurës, siç janë kandidoza dhe kruarja e lëkurës.

4. Ndihmon në ndërtimin e sistemit imunitar: Vaji esencial i pemës së çajit mund të ndihmojë në rritjen e imunitetit të trupit dhe në mbrojtjen nga infeksionet dhe sëmundjet.

5. Trajtimi i simptomave të ftohjes dhe gripit: Vaji esencial i pemës së çajit mund të ndihmojë në zbutjen e simptomave të ftohjes dhe gripit, siç janë kollë, kruarje dhe kruarje e gojës.

Vaji esencial i pemës së çajit ekstraktohet nga bimët e freskëta të pemës së çajit, duke përdorur metodën e distilimit me avull.

 

Vetia unike e vajit esencial të pemës së çajit është efekti i tij antibakterial dhe antimikotik. Vaji esencial i pemës së çajit përmban një përbërje aktive të quajtur terpineni, e cila është një substancë me veti antibakteriale dhe antimikotike.

Paketim 10 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5