PN Organic Rosemary Oil 100 ml

SKU: PROD-25286
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

100 Në Stok

1,500 L

Përshkrim

PN Vaj Organik i Rozmarines 100 ml

Përmirëson qarkullimin e gjakut në tru dhe është e dobishme për sëmundjen e Alzheimerit (demenca senile), në rastet e stresit, largon dhimbjen e kokës dhe nëse përdoret nga jashtë është e dobishme për largimin e mbingarkesës dhe për lëkurën.

Përbërja: Vendrritja: Rozmarina është e përhapur në vendet mesdhetare dhe skajet e saj të lulëzuara përdoren për të përftuar vajin aromatik duke e pikuar mbi avull.

Përdorimi: Veçoritë mjekuese: - Lufton bakteriet, lehtëson barkun, nxit qarkullimin e gjakut dhe tretjen, vepron si një lëndë që kontrollon dhe lufton mpiksjen e gjakut dhe përmirëson qarkullimin e tij në tru.

Gjithashtu ndihmon në parandalimin e helmimit të mëlçisë dhe posedon disa veçori antikancerogjene.

Ka efekte në shërimin e dhimbjes së kokës, në mjekimin e uljes dhe ngritjes së tensionit, si dhe në mjekimin e konfuzioneve në qarkullimin e gjakut dhe kontraksioneve menstruale.

·       Ndihmojn ne kjekoimin e debulesës, migrenës, astmës dhe cermës.

·       Fërkimi i trupit me vajin e rozmarinës e bën atë më të fortë dhe më aktiv pas lodhjes dhe largon dhimbjen e kofshëve.

·       Shërben si zgjues dhe dizifektant.

·       Anti-reumatizëm.

·       Zbrazës i verdhëzës.

·       Rregullator i ciklit menstrual.

·       Shërues i plagëve.

·       Shërben kundër dhembjeve dhe fungaleve.

·       Aromatik kundër aromave të këqija.

·       Dizifektant dhe tretës.

·       Kur pihet si lëng i ngrohtë largon dhimbjen e kokës.

·       Këshillohet që të përdoret për kujdesin ndaj Flokëve dhe Lëkurës.

Doza: Lyerja e jashtme ose e brendshme ka nevojë për një lugë të vogël pasi të forcohet më parë me vajin e ullirit.

Provoni trajtimin me vaj të rozmarinës dhe livandos ose ju mund ti shtoni shampos suaj disa pika nga vaji i rozmarinës, e cila është një mënyrë tjetër për të futur vajin e rozmarinës në rutinën tuaj për rritjen dhe trashjen e flokëve.

Hidhni 5 pika vaji rozmarine në skalpin e kokës dhe masazhojeni pas dushit.

Sasia 100 ml

 

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5