Tact Vaj Kisti Indian ose Aloe Indiane

SKU: PROD-16767
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
Kisti Indian ose Aloe Indiane, eshte nje bime mjekesore qe ka perfitime te medha per grate. Dobite me te rendesishme jane per shtatzenine dhe trajtimin e problemeve te vezoreve policistike ose shtatzenise se vonuar. Disa eksperimente kane provuar se, fale perberesve te saj aktive, ajo korrigjon çekuilibrin ne hormone dhe aktivizon funksionin e sistemit riprodhues. Nje luge çaji nga vaji i Kistit apo Aloes Indiane, perdoret duke e perzier me mjaltin e Sidrit, konsumohet 3 here ne dite, perpara vakteve kryesore te ushqimit, gjate...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

800 L

Përshkrim

Kisti Indian ose Aloe Indiane, eshte nje bime mjekesore qe ka perfitime te medha per grate.

Dobite me te rendesishme jane per shtatzenine dhe trajtimin e problemeve te vezoreve policistike ose shtatzenise se vonuar.

Disa eksperimente kane provuar se, fale perberesve te saj aktive, ajo korrigjon çekuilibrin ne hormone dhe aktivizon funksionin e sistemit riprodhues.

Nje luge çaji nga vaji i Kistit apo Aloes Indiane, perdoret duke e perzier me mjaltin e Sidrit, konsumohet 3 here ne dite, perpara vakteve kryesore te ushqimit, gjate periudhes se menopauzes.

Gjithashtu perdoret per te forcuar gjendren e flokut.

Kisti Indian ose Aloe Indiane, perdoret per te zvogeluar renien e flokeve te thate dhe floket e yndyrshem e te brishte.

Eshte i dobishem per gjendren tiroide dhe punon per ta stimuluar ate.

Punon per te pastruar trupin dhe per te larguar mikrobet Kisti Indian ose Aloe Indiane eshte gjithashtu i dobishem per diabetiket, per presionin e larte te gjakut, per reduktimin e niveleve te kolesterolit si dhe mund te perdoret ne diet per te humbur peshe duke djegur dhjamin

Punon ne trup si agjent qetesues Trajton mosfunksionim erektil, hepatitin, ftohjet, si dhe zgjeron venat

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5